تبلیغات
تصویر دنیای هنر
تصویر دنیای هنراین وبلاگ تمامی فیلم های سینمای ایران را برای شما با توضیحاتش می گذارد و البته تیتراژ بعضی از سریال ها را نیز برای شما می گذارم .

کارگردان : مازیار میری

بازیگران: پرویز پرستویی، دارین حمسه، داود فتحعلی بیگی، فریده سپاه منصور، مهرداد ضیایی، فریبا جدیکار، نگار جواهریان، نیره فراهانی، روشنک عجمیان، احمد محبی سنگری و ویشکا آسایش

خلاصه داستان: مهندس رحمان توانا، كارمند عالیرتبه ی دولتی، در مأموریتی خارج از كشور، به یك دختر زیبای مسیحی دل می بندد. پس از ماجراهایی، سرانجام دختر به دین اسلام مشرف می شود و به همراه رحمان به ایران باز می گردد. اما بازگشتش آغازگر ماجراهایی تازه است. از آنجا كه او به اختیار خود و با آگاهی كامل به اسلام گرویده، چالش جدی میان او و كسانی كه از طریق شناسنامه مسلمان هستند در می گیرد. اختلافاتی میان او و رحمان، خانواده رحمان، همكاران او و همه ی كسانی كه مناسبات و احكام شرع را در رفتار و گفتارشان رعایت نمی كند. بتدریج ادامه ی این اختلافات، گسترده تر می شود تا جایی كه نومسلمان قصه ی ما، تصمیم به ترك ایران و گسستن از همسرش می گیرد. اما وقوع یك فاجعه ملی (زلزله بم) شناخت تازه ای از یك ملت به او می دهد. كسانی كه با همه ی ضعفهای كوچك و ناچیزشان، در وقت خطر، حماسه آفرین می شوند و معنای تازه ای از اتحاد و انسجام را به نمایش می گذارند.

 

 

 

 

یادداشت: «کتاب قانون» پس از فیلم های «قطعه ناتمام»، «به آهستگی» و «پاداش سکوت» چهارمین ساخته مازیار میری در مقام کارگردان است.

کاندید 7 جایزه از دوازدهمین جشن خانه سینما - 1387:
- بهترین بازیگر مرد (پرویز پرستویی)
- بهترین بازیگر زن (دارین حمسه)
- بهترین بازیگر مکمل مرد (داود فتحعلی بیگی)
- بهترین بازیگر مکمل زن (فریده سپاه منصور)
- بهترین بازیگر مکمل زن (نگار جواهریان)
- بهترین تدوین (محمدرضا مویینی)
- بهترین موسیقی متن (محمدرضاعلیقلی)

 

 

 

 

 

 

دیگر عوامل

 

فیلمنامه: محمد رحمانیان (با طرحی از مازیار میری)
تهیه کننده: محسن علی اکبری
مدیر فیلمبرداری: شاپور پورامین
تدوین: محمدرضا مویینی
موسیقی متن: محمدرضا علیقلی
طراح صحنه و لباس: شیوا رشیدیان
صدابردار: یدالله نجفی
طراح چهره پردازی: سودابه خسروینوشته شده در تاریخ سه شنبه 2 شهریور 1389 توسط آرمان عکافزاده | نظرات ()
E-Mail Someone!


Javascripts
قالب وبلاگ